Start
Anmälan
Format
Tidigare
ST-Mäst 2024-2025
ST-Mäst 2023-2024
ST-Mäst 2022-2023
ST-Mäst 2020-2021
ST-Mäst 2019-2020
ST-Mäst 2018-2019
ST-Mäst 2017-2018
ST-Mäst 2016-2017
ST-Mäst 2015-2016
ST-Mäst 2014-2015
Kontakt
Anmälda spelare för Sollentunarullen 2011
<< Tillbaka
Arrangeras av:
Sollentuna Bowlinghall
Telefon:
08-96 46 46
E-mail:
info@bowlinghallen.nu
Hemsida:
www.bowlinghallen.nu
Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:
Namn
Klubb
Start
Altti Mattila
Hammarby IF BF
Lördagen den 12 februari 14:00
Anders Adriansson
Uppsala BC 90
Lördagen den 5 februari 13:00
Anders Bergstrand
Team Sollentuna
Söndagen den 6 februari 10:00
Anders Friman
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 13 februari 13:00
Anders Holm
Team Sollentuna
Lördagen den 5 februari 13:00
Onsdagen den 9 februari 19:00
Anders Lindblad
Sollentuna BwK
Fredagen den 4 februari 19:00
Fredagen den 11 februari 19:00
Andreas Hybertsen
Sollentuna BwK
Fredagen den 4 februari 19:00
Söndagen den 13 februari 10:00
Anette Bergman
Fyrishof BK
Fredagen den 4 februari 19:00
Anette Blomquist
DN-Expressens IF
Fredagen den 4 februari 19:00
Anette Karlsson
Sollentuna BwK
Tisdagen den 15 februari 19:30
Anetthe Hallberg
Åkeshovs BK
Onsdagen den 9 februari 19:00
Ann-Christin Knichter
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 13 februari 13:00
Anneli Dahlgren
Sollentuna BwK
Onsdagen den 16 februari 19:30
Annika Grönvall
Playbowl Club Åkeshov
Onsdagen den 9 februari 19:00
Onsdagen den 16 februari 12:00
Ari Mutka
Djurgårdens IF Bowlingförening
Lördagen den 5 februari 10:00
Barbro Nilsson
PBK Frövi (h)
Lördagen den 12 februari 14:00
Bengt Moquist
KK Träff
Söndagen den 6 februari 10:00
Bengt Åkerström
BK KAP (n)
Söndagen den 13 februari 13:00
Benny Rapp
S:t Eriks Bowlingförening
Lördagen den 12 februari 14:00
Bernt Axelsson
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Onsdagen den 16 februari 12:00
Bert Andersson
BK Runan
Söndagen den 6 februari 13:00
Björn Bergman
Fyrishof BK
Fredagen den 4 februari 19:00
Björn Ejderling
Hammarby IF BF
Lördagen den 5 februari 10:00
Björn Lundkvist
BK Ax
Onsdagen den 9 februari 19:00
Onsdagen den 16 februari 19:30
Bo Andersson
Split Happens BK
Lördagen den 5 februari 13:00
Bo Arenstam
Vendelsö BK
Fredagen den 11 februari 19:00
Bo Eriksson
Märsta BK (n)
Söndagen den 13 februari 13:00
Boel Lidgren
Sollentuna BwK
Onsdagen den 16 februari 12:00
Brita Augustinson
BK Qvinns
Onsdagen den 16 februari 19:30
Catarina Kyhlström
Hammarby IF BF
Lördagen den 12 februari 14:00
Catrin Tocklin
United BC
Fredagen den 4 februari 19:00
Christer Eklund
BK Amiki
Söndagen den 6 februari 13:00
Christer Germerud
SK Nova
Onsdagen den 9 februari 19:00
Christer Krig
Sigma BK
Söndagen den 6 februari 10:00
Christer Liedholm
Fredrikshof IF BK
Lördagen den 12 februari 14:00
Christian Björkefors
BK Granen
Söndagen den 13 februari 10:00
Christian Holmberg
NBC Gullmarsplan BC
Fredagen den 4 februari 19:00
Christina Trossvik
Sollentuna BwK
Onsdagen den 16 februari 19:30
Christopher Eklund
Stureby BK
Söndagen den 6 februari 13:00
Conny Franzén
BK Rudbeck
Söndagen den 6 februari 13:00
Cornell Gassner
Vendelsö BK
Lördagen den 5 februari 10:00
Onsdagen den 16 februari 12:00
Cristopher Nybom
Åkeshovs BK
Fredagen den 4 februari 19:00
Dag Jingstål
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Söndagen den 13 februari 10:00
Dagny Holmroos
Märsta BK (n)
Fredagen den 11 februari 19:00
Dan Ronström
BS 23
Söndagen den 6 februari 10:00
Dan Sidarp
BK Amiki
Onsdagen den 16 februari 19:30
Daniel Hellsten
Uppsala BC 90
Fredagen den 4 februari 19:00
Daniel Sveholm
BK Ax
Fredagen den 11 februari 19:00
Daniel Wahrberg
BK Trol
Söndagen den 13 februari 10:00
Tisdagen den 15 februari 13:30
Dennis Carletun Klebom
Stureby BK
Lördagen den 12 februari 14:00
Elisabeth Wallin
BK Enjoy
Söndagen den 6 februari 10:00
Söndagen den 13 februari 10:00
Emil Ronström
BS 23
Söndagen den 6 februari 10:00
Erhard Meissner
Uppsala BC 90
Fredagen den 4 februari 19:00
Eric Blomster Kees
Matteus-Pojkarna BK
Tisdagen den 15 februari 13:30
Erik Lidén
Hammarby IF BF
Tisdagen den 15 februari 19:30
Eva Wahrberg
BK Amiki
Söndagen den 6 februari 10:00
Ewalena Altenfors
Hammarby IF BF
Lördagen den 12 februari 14:00
Fabian Haak
BK Ax
Fredagen den 11 februari 19:00
Filip Thelander
Sundbybergs IK
Onsdagen den 16 februari 19:30
Folke Bornhammar
Värtans IK
Onsdagen den 16 februari 19:30
Fredrik Lindman
BK Runan
Söndagen den 6 februari 13:00
Fredagen den 11 februari 19:00
Geert Falk Jensen
Sollentuna BwK
Söndagen den 13 februari 13:00
Gerry Eriksson
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 13 februari 10:00
Gert Lindholm
Stureby BK
Fredagen den 4 februari 19:00
Gillis Dahlberg
BK Rudbeck
Söndagen den 13 februari 10:00
Greger Knutas
SK Nova
Lördagen den 5 februari 10:00
Gunnar Moquist
KK Träff
Söndagen den 6 februari 10:00
Gunnar Wanneberg
Täby BwK
Lördagen den 5 februari 10:00
Göran Backman
BK Rättvik
Tisdagen den 15 februari 13:30
Göran Brusewitz
SK Nova
Onsdagen den 9 februari 19:00
Göran Stoor
Sigma BK
Söndagen den 6 februari 13:00
Hans Andersson
DN-Expressens IF
Söndagen den 13 februari 13:00
Hans Arnell
BK Raa
Onsdagen den 9 februari 19:00
Hans Fredén
Hammarby IF BF
Söndagen den 6 februari 13:00
Hans Modh
BK Raa
Onsdagen den 16 februari 19:30
Hans Sjöberg
SK Nova
Söndagen den 6 februari 13:00
Helene Fischbach
BK Prime Sthlm
Tisdagen den 15 februari 19:30
Henrik Hedlycke
BK Rudbeck
Söndagen den 6 februari 13:00
Henrik Ronström
AIK
Söndagen den 6 februari 10:00
Henry Lager
BK Frisk
Söndagen den 13 februari 10:00
Hilding Segerfjord
Handens BK
Onsdagen den 16 februari 19:30
Håkan Hellsing
Sigma BK
Lördagen den 5 februari 13:00
Fredagen den 11 februari 19:00
Håkan Johansson
Sigma BK
Fredagen den 4 februari 19:00
Håkan Lindblad
BK Amiki
Söndagen den 13 februari 13:00
Ian Robinson
AIK BK
Tisdagen den 15 februari 19:30
Ingemar Brännmo
Hammarby IF BF
Lördagen den 12 februari 14:00
Ingrid Lindberg
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 6 februari 13:00
Jan Rosén
Hammarby IF BF
Lördagen den 12 februari 14:00
Jan Runnhagen
Team Sollentuna
Söndagen den 13 februari 10:00
Jan-Ove Lindblad
KK Träff
Söndagen den 6 februari 10:00
Jens Hallman
Team Edsbacka BC
Fredagen den 4 februari 19:00
Tisdagen den 15 februari 19:30
Jesper Ekstedt
Matteus-Pojkarna BK
Lördagen den 12 februari 14:00
Jessica Parenmark
AIK
Onsdagen den 9 februari 19:00
Jimmy Bengtson
Team Edsbacka BC
Lördagen den 5 februari 10:00
Lördagen den 5 februari 13:00
Söndagen den 6 februari 10:00
Söndagen den 6 februari 13:00
Jimmy Hallberg
Åkeshovs BK
Onsdagen den 9 februari 19:00
Jimmy Lindkvist
BK Amiki
Söndagen den 6 februari 13:00
Jimmy Svedlund
BK Runan
Tisdagen den 15 februari 19:30
Joachim Christensen
Åkeshovs BK
Onsdagen den 16 februari 12:00
Joel Pirhi
IK Makkabi
Söndagen den 13 februari 13:00
Johan Höglund
BK Rudbeck
Lördagen den 5 februari 13:00
Johan Malmström
BK Amiki
Fredagen den 11 februari 19:00
Jonas Levin
BK Rudbeck
Söndagen den 6 februari 13:00
Jouko Törnudd
BwK Ankaret
Fredagen den 11 februari 19:00
Joy Ekengren
Matteus-Pojkarna BK
Tisdagen den 15 februari 19:30
Jörgen Samuelsson
Team Edsbacka BC
Lördagen den 5 februari 13:00
Karl-Axel Emanuelsson
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Söndagen den 13 februari 10:00
Karl-Johan Mattsson
Hammarby IF BF
Söndagen den 13 februari 10:00
Kennet Wallin
BK Ax
Fredagen den 4 februari 19:00
Söndagen den 6 februari 13:00
Kenneth Aspögård
Hammarby IF BF
Onsdagen den 16 februari 19:30
Kenneth Lindberg
AIK BK
Lördagen den 5 februari 13:00
Kenth Ericsson
BK Amiki
Söndagen den 6 februari 13:00
Tisdagen den 15 februari 19:30
Kenth Wallin
BK Enjoy
Söndagen den 6 februari 10:00
Kersti Sundström
AIK BK
Fredagen den 11 februari 19:00
Kim Corfitz
Team Sollentuna
Onsdagen den 9 februari 19:00
Kim Johannesson
Team Edsbacka BC
Söndagen den 13 februari 13:00
Kim Nabbe
NBC Gullmarsplan BC
Tisdagen den 15 februari 13:30
Kimmo Karppinen
BK Fux (n)
Onsdagen den 16 februari 19:30
Kjell Gustavsson
BK Runan
Onsdagen den 16 februari 19:30
Kjell Isaksson
BK Ax
Fredagen den 4 februari 19:00
Söndagen den 6 februari 13:00
Tisdagen den 15 februari 19:30
Onsdagen den 16 februari 19:30
Kjell Pettersson
Vendelsö BK
Onsdagen den 9 februari 19:00
Kjell Svensson
Aftonbladets IK
Söndagen den 13 februari 13:00
Kristina Byström
Vendelsö BK
Fredagen den 11 februari 19:00
Lars Englund
Stureby BK
Onsdagen den 16 februari 12:00
Lars Fredriksson
S:t Eriks Bowlingförening
Onsdagen den 9 februari 19:00
Lars Öberg
Fredrikshof IF BK
Lördagen den 12 februari 14:00
Lars-Erik Forsius
SK Nova
Söndagen den 6 februari 13:00
Lars-Erik Karlsson
BK Ax
Söndagen den 6 februari 10:00
Fredagen den 11 februari 19:00
Söndagen den 13 februari 13:00
Leea Helin
BwK Ankaret
Lördagen den 12 februari 14:00
Leif Eklund
BK Amiki
Söndagen den 6 februari 13:00
Tisdagen den 15 februari 19:30
Leif Mörkfors
Rigel/Domnarvets BS
Onsdagen den 9 februari 19:00
Tisdagen den 15 februari 13:30
Leif Sjöberg
Hammarby IF BF
Onsdagen den 9 februari 19:00
Tisdagen den 15 februari 13:30
Leif Sundström
AIK BK
Fredagen den 11 februari 19:00
Söndagen den 13 februari 10:00
Lennart Götelid
BK Runan
Onsdagen den 16 februari 19:30
Lennart Sporre
BwK Ankaret
Onsdagen den 16 februari 19:30
Leo Luoma
Vendelsö BK
Söndagen den 6 februari 13:00
Linus Johannesson
Aftonbladets IK
Onsdagen den 9 februari 19:00
Madelene Gimhag
BwK Dax
Onsdagen den 16 februari 19:30
Magnus Christensen
Täby BwK
Söndagen den 6 februari 10:00
Magnus Lütz
BK Runan
Lördagen den 5 februari 10:00
Malin Hagman
B-K Eva
Lördagen den 5 februari 10:00
Söndagen den 13 februari 10:00
Malin Svensson
AIK BK
Tisdagen den 15 februari 19:30
Marcus Jansson
Farsta Bowlingklubb
Lördagen den 12 februari 14:00
Marcus Leijon
BK Ax
Lördagen den 5 februari 13:00
Söndagen den 6 februari 10:00
Marcus Lindskog
Rigel/Domnarvets BS
Söndagen den 13 februari 13:00
Marie Lindberg
Åkeshovs BK
Lördagen den 12 februari 14:00
Markus Engberg
Team Edsbacka BC
Lördagen den 5 februari 13:00
Markus Jylhänmaa
BK Raa
Onsdagen den 16 februari 19:30
Mattias Persson
Täby BwK
Söndagen den 6 februari 10:00
Söndagen den 6 februari 13:00
Michael Bergmark
Team Edsbacka BC
Onsdagen den 16 februari 12:00
Michael Haenflein
Playbowl Club Åkeshov
Onsdagen den 16 februari 12:00
Michael Johansson
Team Edsbacka BC
Tisdagen den 15 februari 19:30
Mikael Söderquist
S:t Eriks Bowlingförening
Fredagen den 11 februari 19:00
Söndagen den 13 februari 10:00
Mikael Wilén
Täby BwK
Lördagen den 5 februari 10:00
Mikaela Karlsson
BK Raa
Söndagen den 6 februari 13:00
Onsdagen den 9 februari 19:00
Mikail Andersson
Sundbybergs IK
Onsdagen den 16 februari 19:30
Niklas Forsberg
KK Träff
Söndagen den 6 februari 10:00
Pasi Pirinen
Eira BK
Onsdagen den 16 februari 19:30
Pasi E. Luiro
Sigma BK
Söndagen den 6 februari 10:00
Patric Johansson
Team Edsbacka BC
Onsdagen den 16 februari 12:00
Patrik Goldberg
Värtans IK
Söndagen den 13 februari 13:00
Patrik Larsson
AIK
Söndagen den 13 februari 13:00
Pelle Lundberg
SK Nova
Onsdagen den 9 februari 19:00
Per Jansson
Split Happens BK
Onsdagen den 16 februari 12:00
Perry Nylander
DN-Expressens IF
Fredagen den 4 februari 19:00
Peter Alm
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 13 februari 10:00
Peter Dannfeldt
BK Amiki
Söndagen den 6 februari 10:00
Peter Kroner
AIK BK
Söndagen den 13 februari 10:00
Peter Ramén
AIK BK
Fredagen den 11 februari 19:00
Söndagen den 13 februari 10:00
Peter Wihlborg
Åkeshovs BK
Tisdagen den 15 februari 13:30
Pierre Kadin
Märsta BK (n)
Fredagen den 11 februari 19:00
Pål Stål
Delta 72
Lördagen den 5 februari 13:00
Söndagen den 13 februari 10:00
Rakel Norberg
Hammarby IF BF
Fredagen den 11 februari 19:00
Richard Andersson
BwK Ankaret
Söndagen den 6 februari 13:00
Rickard Thelander
Sundbybergs IK
Onsdagen den 16 februari 19:30
Ricky Rundberg
SK Nova
Onsdagen den 9 februari 19:00
Robin Holm
BK Ax
Fredagen den 11 februari 19:00
Robin Österholm
Team Edsbacka BC
Tisdagen den 15 februari 13:30
Roger Holm
Fredrikshof IF BK
Söndagen den 13 februari 10:00
Roger Tocklin
United BC
Fredagen den 4 februari 19:00
Rolf Börjesson
Hammarby IF BF
Lördagen den 12 februari 14:00
Ronny Göransson
Etuna Bowlingklubb
Onsdagen den 16 februari 19:30
Ronny Sandgren
Vendelsö BK
Söndagen den 13 februari 13:00
Sandra Arestav
B-K Eva
Tisdagen den 15 februari 19:30
Simo Saareks
BK Raa
Onsdagen den 16 februari 12:00
Solveig Remnold
Hammarby IF BF
Söndagen den 13 februari 10:00
Tisdagen den 15 februari 13:30
Stefan Blomquist
Täby BwK
Fredagen den 4 februari 19:00
Stefan Ohlsson
Team Sollentuna
Fredagen den 11 februari 19:00
Sten Larsson
BK Runan
Söndagen den 6 februari 13:00
Stene Andersson
Split Happens BK
Lördagen den 5 februari 13:00
Stephan Svensson
S:t Eriks Bowlingförening
Söndagen den 13 februari 13:00
Stig Larsson
Handens BK
Onsdagen den 9 februari 19:00
Stig Nilsson
KK Strike
Onsdagen den 16 februari 12:00
Stig Persson
Team Sollentuna
Tisdagen den 15 februari 19:30
Stig Svensson
SK Nova
Onsdagen den 9 februari 19:00
Susanne Karlsson
Team Sollentuna
Söndagen den 6 februari 13:00
Fredagen den 11 februari 19:00
Susanne Thessén
NBC Gullmarsplan BC
Söndagen den 13 februari 13:00
Sven Altenfors
Hammarby IF BF
Lördagen den 12 februari 14:00
Sven Ericsson
Hovet Old Boys BK
Onsdagen den 16 februari 12:00
Sven-Olov Sjölund
BwK Ankaret
Lördagen den 12 februari 14:00
Thomas Andersson
AIK
Lördagen den 5 februari 10:00
Thomas Hegnelius
Tingsryd KK
Lördagen den 5 februari 13:00
Thomas Wallgren
Fredrikshof IF BK
Lördagen den 12 februari 14:00
Thomas Åhlén
Team Sollentuna
Tisdagen den 15 februari 13:30
Tobias Ahlberg
Sundbybergs IK
Söndagen den 13 februari 13:00
Tobias Hallberg
Åkeshovs BK
Onsdagen den 9 februari 19:00
Tomas Backlund
Uppsala BC 90
Fredagen den 4 februari 19:00
Tomas Jääskeläinen
BK Raa
Onsdagen den 16 februari 19:30
Tomas Karlsson
Västerås SK BK
Onsdagen den 16 februari 12:00
Tomas Mohlin
Hammarby IF BF
Fredagen den 11 februari 19:00
Tommi Soveri
Fyrishof BK
Tisdagen den 15 februari 13:30
Tommy Blom
Hammarby IF BF
Fredagen den 11 februari 19:00
Tommy Jern
AIK
Fredagen den 11 februari 19:00
Tommy Johannesson
Aftonbladets IK
Onsdagen den 9 februari 19:00
Tisdagen den 15 februari 13:30
Tommy Olofsson
Sollentuna BwK
Lördagen den 12 februari 14:00
Tommy Stavbom
Märsta BK (n)
Söndagen den 13 februari 13:00
Torbjörn Östling
Sollentuna BwK
Lördagen den 12 februari 14:00
Torgny Löfgren
BK Arkos
Onsdagen den 16 februari 12:00
Ulf Kerschinsky
BK Amiki
Söndagen den 13 februari 13:00
Ulf Lönngren
BK Ax
Onsdagen den 9 februari 19:00
Onsdagen den 16 februari 19:30
Ulrica Dahlgren
Sollentuna BwK
Onsdagen den 16 februari 19:30
Venus Larsson Dahlin
BK Amiki
Söndagen den 6 februari 10:00
Walter Feldhofer
Hammarby IF BF
Söndagen den 13 februari 13:00
Wolfgang Palm von Holt
Fredrikshof IF BK
Fredagen den 4 februari 19:00
Zoë Trender
B-K Eva
Tisdagen den 15 februari 19:30
Åke Erlandsson
Playbowl Club Åkeshov
Onsdagen den 16 februari 12:00
Åke Hofvander
Team Sollentuna
Onsdagen den 9 februari 19:00
Söndagen den 13 februari 10:00
Åke Pettersson
Farsta Bowlingklubb
Lördagen den 5 februari 13:00
Åsa Myrén
BK Prime Sthlm
Tisdagen den 15 februari 19:30
TOTALT: 228 SPELARE
BÖRSLISTAN AKTUELL SÄSONG
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR
300-SERIER I ST-MÄST
De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.
Datum/Tävling
Spelare
2024-04-22
Börjerullen 2024
Robert Collin
Team Sollentuna
2024-03-09
Finalspel - 2023-2024
Alvin Kvarnström
AIK BK
2024-03-08
Finalspel - 2023-2024
Zebastian Söder
AIK BK
2023-11-26
Gullmarsfighten 2023
Mattias Persson
Täby BwK
2023-11-26
Mälarmästerskapet 2023
Elliot Crosby
AIK BK
2023-11-23
Gullmarsfighten 2023
Lars Andersson
Vendelsö BK
2023-11-19
Mälarmästerskapet 2023
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2023-11-09
Gullmarsfighten 2023
Robert Myrén
BK Ax
2023-08-05
Skärgårdspokalen 2023
Marcus Tidbeck
Stureby BK
2023-05-30
Sjöslaget 2023
Jonas Gimhag
Hammarby IF BF